Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Aktuality

Zpráva o dobrém bezpečnostním profilu inhibitorů CGRP v reálné praxi

Podle profesora Silbersteina (ředitel centra bolesti hlavy, Sidney Kimmel Medical College ve Philadelphii) seznam 10 nejčastějších nežádoucích účinků u všech tří monoklonálních protilátek zaměřených na CGRP vykazuje jako nejčetnější reakci v místě vpichu, tedy bolest, svědění, otok a erytém. Výskyt nežádoucích účinků je relativně nízký. Například bolest v místě vpichu byla hlášena u 2,94 případů na 1 000 pacientů léčených erenumabem, u 0,8/1 000 léčených fremanezumabem a u 4,9/1 000 léčených galcanezumabem.

Migréna, bolest hlavy a neúčinnost léčby byly na seznamu nejčastějších nežádoucích účinků všech tří léčivých přípravků, což je typické pro zprávy FAERS, protože žádný lék není účinný u všech nemocných. Tyto případy byly hlášeny u 1–5/1 000 léčených pacientů. Zácpa byla hlášena v souvislosti s užíváním erenumabu v poměru 4,9 případů/1 000 pacientů, ale nebyla obsažena v seznamech dalších dvou antagonistů CGRP.

Bruce Jancin